Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego!

4 września 2022

1 wrzesień, to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego z tej okazji nasza szkoła zorganizowano specjalny happening. Uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz cała społeczność szkoły, pod kierownictwem Pani Edyty Wiernek, przeszli ulicami dzielnicy Pieczyska z wielką flagą Polski oraz transparentem „Nigdy Więcej Wojny”.

Jak mówi Dyrektorka placówki Natalia Kamińska – był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. My, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Jaworznie, nie zapominamy o tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą. To dzięki nim możemy żyć w pokoju… Dziś przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej, chcemy choć w ten sposób uczcić pamięć wszystkich poległych walczących o wolną Polskę.

Stąd właśnie pomysł na happening i przejście z gigantyczną flagą ulicami Pieczysk. Po happeningu uczniowie naszej szkoły tłumnie zgromadzili się na sali gimnastycznej na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów: kl.2, kl.4 (Magdalena Grzywa), kl.5 (Amelia Wiernek), kl.8.Nowy rok szkolny w Sp11 oficjalnie zainaugurowała Pani Dyrektor przecinając czerwoną wstęgę. Uczniowie z radością witali się po wakacjach, a na ich twarzach widać było uśmiechy. Najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice. Akademię przygotowała p. Edyta Wiernek wraz z p. Ewą Kępką, piękną dekorację wykonała p. Elżbieta Trzeciak.