Samorząd Uczniowski na jaworznickich obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

26 listopada 2018

11 listopada 2018 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem i Dyrektorem Szkoły aktywnie uczestniczył w miejskich obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Mszą świętą w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny rozpoczęły się 11 listopada jaworznickie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorząd Uczniowski po uroczystej mszy złożył kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na jaworznickim rynku.

11 listopada uczniowie naszej szkoły razem z opiekunem - panią Edytą Wiernek uczestniczyli również w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność koncercie w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna "Archetti" w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie. Honorowy partonat nad tym wydarzeniem kulturalnym objął Prezydent Miasta Jaworzna.

Niedzielne obchody uzupełnił również patriotyczny zlot motocyklowy zorganizowany przez Katolicki Klub Motocyklowy Chapter Jaworzno. Zlot rozpoczął się w parafii św. Brata Alberta w Pieczyskach i na nim także nie zabrakło naszych uczniów.

Świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to nie tylko wydarzenia kulturalne. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w II edycji Biegu Niepodległości w Parku Lotników Polskich na Osiedlu Stałym w Jaworznie. W biegu brali udział: Jakub Kadula, Alicja Kadula, Milan Olej, Lena Wienrek i Amelia Wiernek. Serdecznie gratulujemy wspaniałego występu.