Trzydniowa wycieczka do Poręby Wielkiej

5 listopada 2018

W dniach 29 - 31 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się na trzydniową wycieczkę do Poręby Wielkiej. Było ciepło, wesoło i sportowo. Jednym słowem - chcemy więcej takich wycieczek!

Do Poręby Wielkiej wyruszyliśmy już o 8 rano w poniedziałek. W dwóch autokarach swoje miejsca zajęli uczniowie klas: czwartej, piatej, siódmej, ósmych - razem około 90 osób:) Po kilku godzinach byliśmy już na miejscu. Po zakwaterowaniu odbyło się krótkie spotkanie zapoznawcze. Podczas pierwszego dnia uczniowie zdobyli górę Potaczkową - wzniesienie w pasie Gorców, z której podziwiali piękne widoki. Spacer był dla niektórych sporym wyzwaniem, ale wszyscy zostawili siły na wieczorną dyskotekę.

Drugiego dnia starsi uczniowie wyruszyli zdobywać Stare Wierchy - polanę i szczyt w Gorcach, na którym znajduje się piękne schronisko. Natomiast młodsi uczniowie zwiedzali skansen taboru kolejowego w Chabówce. Jest to miejsce, gdzie mieści się najliczniejsza kolekcja lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych. Co ciekawe, na wiele z eksponatów można było wejść i oglądać je od środka. Po południu odbyły sie zawody sportowe, gra w tenisa stołowego, gra w billard, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Trzeciego dnia uczniowie wysłuchali wykładu pracownika naukowego z Gorczańskiego Parku Narodowego o przyrodzie tego parku, odbyło się podsumowanie wycieczki, rozdanie dyplomów i nagród, gry i zabawy grupowe.

Cieszymy się z bardzo udanej wycieczki. Pogoda przez te trzy dni była fantastyczna - bardziej letnia niż jesienna. Uczniowie zachowywali się bardzo dobrze. Dla niektórych był to pierwszy dłuższy wyjazd. Mamy nadzieję, że nie ostatni:)