Ślubowanie

24 października 2018

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Oto tekst ślubowania, jaki wypowiedziały dzieci z klasy pierwszej, czwartej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 11 w Jaworznie.

24 października 2018 roku o godzinie 17:00 odbyła się ta najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów. W tym dniu uczniowie odświętnie ubrani wraz ze swoimi rodzinami przyszli na wyznaczoną godzinę do sali gimnastycznej, która wyglądała bardzo kolorowo. Wychowawcy ustawili swoich podopiecznych przy dekoracji sali. Odśpiewano hymn państwowy i rozpoczęto ceremonię ślubowania. Pani Dyrektor Katarzyna Mentel bardzo długim i kolorowym ołówkiem pasowała każdego ucznia na prawdziwego pierwszoklasistę. Na pamiątkę tego bardzo ważnego dnia wszyscy otrzymali birety oraz dyplomy. Po części oficjalnej pierwszoklasiści, czwartoklasiści i siódmoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, który oklaskiwali wzruszeni rodzice.

Akademię przygotowali wychowawcy klas: pani Ewa Kępka, pani Agnieszka Kulig, pan Marcin Skorupa przy współudziale pani Natalii Kamińskiej oraz pani Ewy Krzywosz.

Po zakończonej akademii uczniowie wraz z rodzicami udali się do swoich klas lekcyjnych na słodki poczęstunek. Ponadto, klasa pierwsza oraz czwarta uczestniczyła w „otrzęsinach” zorganizowanych przez panią Edytę Wiernek i Samorząd Uczniowski.

W tym roku szkolnym pierwszoklasistów jest 17. Oprócz podstawowych zajęć, jakie mają uczniowie nauczania zintegrowanego są także dodatkowe lekcje: zajęcia komputerowe, zabawy sportowe, nauka języka angielskiego w formie zabawy i piosenek, zajęcia taneczne. Mamy nadzieję, że nauka w naszej szkole wszystkim nowym uczniom bardzo się spodoba.